Autovýlet do Francie

Francie každý rok láká miliony turistů. V této historické zemi je totiž stále co objevovat nebo si ji prostě jen užívat… Nejnavštěvovanější destinací je jistě Paříž, která fascinuje lidi z celého světa. My v Češi máme výhodu, že se dostaneme do země Galského kohouta jen za několik hodit autem. Jako před každou cestou si nezapomeňte sjednat cestovní pojištění!

Oblíbené destinace

Francie nabízí všechno – kulturní památky, přírodu, módu, vynikající jídlo a pití nebo úžasný relax u moře. Navštívit můžete například také Alpy na východě země, láká-li vás vysokohorská turistika. Historii zde potkáte na každém rohu. A to nejenom v Paříži v čele s Eiffelovou věží.

Pokud budete chtít prožít letní dovolenou v pravém nefalšovaném francouzském stylu, vydejte k Azurovému pobřeží. Jinými slovy Francouzská riviéra je místo, které je mezi turisty velmi vyhledáváno. Každoročně sem na filmový festival v Cannes míří také celebrity.

Obecné rady

Pokud se chystáte nejdříve na sever, je nejvýhodnější cesta přes Neměcko. Cesta na jih pak znovu přes Německo, Švýcarsko a Itálii. Obecně jízda pak trvá něco kolem 10 – 12 hodin po dálnici. Pozor si ale dejte na francouzskou policii, jež je až neuvěřitelně obezřetná a přísná. Pokud jste trochu lehkomyslní řidiči, budete mít velký problém libovolnému trestu uniknout. Pokuta za lehké překročení rychlosti je až 90 eur.

Když už pokutu dostane, může vás překvapit způsob jejího placení. Ve Francii se totiž pokuty platí výhradně v hotovosti. Pokud jí nemáte, policisté vás dopraví k nejbližšímu bankomatu. Na dálnicích zde pak funguje systém mýtného, kde se platí průměrně 7,20 euro na 100 km.

Doporučujeme také vymyslet si předem, kde trávit noc. Nedoporučuje se totiž přespávat v automobilech mimo kempy a ubytovací zařízení. Hrozí vysoké riziko přepadení.

Před odjezdem rozhodně nezapomeňte zkontrolovat povinnou výbavu. Do ní patří autolékárnička, reflexní vesta, výstražný trojúhelník, rezerva, náhradní žárovky do světel atd. Stejně tak sebou mějte doklady, včetně zelené karty!

Pro více informací o cestovním pojištění přejděte na https://ergo.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *